HAKKIMIZDA

Sadeliği ile gözleri dolduran, rahatlığı ile huzurlu bir ortamda sıkılmadan bedava okey oynamak sizin elinizde..

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sitemiz Okey oyun kalitesi ve hızı ile diğer Okey sitelerinin önüne geçen, düşmeler yaşamadan bedava okey oynayabileceğiniz, keyifli zaman geçirebileceğiniz bir Okey oyunu ve eğlence sitesidir.Oyun oynayarak radyo dinleyebilir ve sohbet edebilirsiniz.

Online okey oyunu, online okey kültürü sitemiz umarım siz okey severlerin çok hoşuna gidecektir. Ulusal oyunumuz olan okey oyunu biz Türkler tarafından oldukça benimsenmiştir. Online okey oyunu’ da yine ülkemizde normal okey kadar yaygındır. Çok yakında Tavla, Batak, Pişti. 101 gibi diğer Okey oyunları sitemizde olacak ve bu oyunları bedava oynayabileceksiniz.

Sigara kokusu, hesap bana kalır mı, eve geç kaldım, eyvah hanım arıyor gibi tedirginlik duygularınızı bir kenara atıp bedava okey oynamanın keyfini evinizde, işyerinizde, masa başınızda dostlarınızla Okeyeturk.com da keyifle oynayabilirsiniz. İnternet sitemiz ”bedava okey” hizmeti sunmak amacı ile kurulmuştur.

Siz değerli kullanıcılarımızın internet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmesi için okeyeturk.com sürekli güncellenmekte ve yenilikleri takip etmektedir.

Türkiye’nin en popüler, en gerçek masa hissi veren tek sitesi olan Okeyeturk.com on binlerce kişi hiç bir üçret ödemeden okey oynamanın keyfini yaşıyor! Bayanların ağırlıkta olduğu okey sitemizde okeyeturk kaliteli oyun içeriği ile hizmet sunuyor.Her geçen gün yenilikler gösteren, oyuncularına önem veren, bedava okey oyunu oynarken sohbet edip yeni arkadaşlıklar kurmanıza imkan tanıyor.Okey oynamak artık evinizde bir tuş kadar yakın Siz de ücretsiz olarak kayıt olun Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kaliteli okey sitesinde, online okey oyununun keyfini bizimle yaşayın!

Okey oyunu günlük yaşamımızın değişmez parçalarından bir tanesidir. Bedava okey oyunu sitesi www.okeyeturk.com

okeyeturk,okeyetürk size en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

Bu sitede yeni arkadaşlar edinebilir, eskiden tanıdığınız arkadaşlarınızla yeni eğlenceler yaşayabilirsiniz. İnternet kullanan arkadaşlarınızdan kaçı okey oyna önerinizi geri çevirebilir?

Çok oyunculu oyun sitesi meraklıları bu siteyi mutlaka denemelidir.

Okeyin Türkler için önemi;

Osmanlı döneminde yeniliğe uğrayan okey, 18.yüzyılda Osmanlı sarayı, kapılarını halka açarak oynanılmaya başlanmıştır. Osmanlı devleti kültürel etkileşim çağını başlattığı bu dönemde, milletler arası kültür alışverişinin de öncülüğünü üstlenmiştir. Okey oyunu bu etkileşim süreci ile toplular arası iletişimlerin güçlenmesine yardımcı oyun olmuştur. Türkler için ilk gelişim sürecinde yaşanan bu oyunun önemi fazlasıyla büyüktür.

Okey tarihi ile beraber bizlere getirdikleri ve bir çağı açıp kapattığı düşünülecek olursa, gerçekten de muhteşem bir geçmişe sahiptir. Osmanlı egemenliği sayesinde Avrupa ülkeleri tarafından benimsenmiş bir oyun olup, egemenlik çatısı altından ayrılan ülkelerinde hala bu oyunu oynadıkları bilinmektedir. Okey en başta Türkiye tarafından benimsenmiş ve çoğu Avrupa ülkelerinde vazgeçilmez oyun olarak büyük bir isim kazanmıştır.

Bizler için okey oyununun büyük bir anlamı vardır. Bu oyun asırlar boyunca yaşamış ve bizlere Atalarımızdan armağan olarak kalmıştır. Kültürümüz olarak yaşattığımız geleneklerimizle beraber yaşattığımız okey, kahvehanelerimizin vazgeçilmezi olmaktan çıkarak artık her an her yerde oynayabileceğimiz bir oyun haline gelmiştir.

Okey artık her yerde karşılaşabileceğimiz oyunlardan bir tanesidir. Normal şartlarda cafelerde oyun salonlarında, çay bahçelerinde görebileceğimiz okey oyununu, internet teknolojilerinin gelişmesi ile beraber sanal yaşamımızda yer almaya devam etmektedir. Özellikle Türkiye de çok fazla oynanılan bu oyunu internette online olarak tüm Dünya insanları ile beraber oynanmaya başlanması da mükemmel bir gelişmedir. Artık insanlar online olarak istedikleri yerden, internette istedikleri okey oyun sitelerinden, bu oyunu özgürce oynayabilmektedirler.

Okey salonlarımızda hoş vakit geçirmenizi dileriz..

Leave a Reply