GOOGLE’DAN YAHOO’YA BÜYÜK TRANSFER

Yahoo’nun eski CEO’su Scott Thompson’un sahte diploma skandalı nedeniyle istifa etmesiyle başlayan süreç sona erdi.

Google’da yöneticilik yapan Marissa Mayer, Yahoo’nun yeni CEO’su oldu. 

Yahoo’nun eski CEO’su Scott Thompson, sahte diploma skandalı nedeniyle Mayıs ayında istifa etmişti. Thompson’un yerini geçici olarak Ross Levinsohn doldurmuştu.okey oyna okeyetürk

Yahoo’nun beşinci kadın CEO’su olan Mayer, aynı zamanda arama motoru devinin başkanı ve yönetim kurulu üyesi oldu. Yahoo, bugün yapılan atamanın ardından yapılan açıklamada, “İnternet yöneticiliğinde öncü bir isim olan Mayer’ın atanması, ürün okeybul yeniliğine odaklandığımızın bir işareti olduğu gibi kullanıcı tecrübesi ve reklam gelirlerinde daha başarılı olmamızı hedefliyor” denildi.

Google’da son olarak Google Local, Maps ve Location hizmetlerinden sorumlu olan Mayer, Google Maps, Google Earth, Street View ve restoran reyting hizmeti Zagat’ın masaüstü bilgisayar ve mobil okeybul cihazlar sorumlusuydu.

Mayer, Google’a 1999 yılında, şirketin 20’inci çalışanı olarak katılmıştı. Google’a 100’den fazla içerik kazandıran Mayer, görüntü, kitap ve ürün araması, araç çubuğu, iGoogle, Google News ve Gmail gibi önemli içerik ve hizmetlerin mimarı olmuştu.

Leave a Reply